Wschodnie wybrzeże Ameryki na naukę angielskiego w USA. Jakie miasto wybrać? jaką szkołę angielskiego?

Plaże i pustynie, góry i lasy, światowe miasta i metropolie, małe piękne miasteczka – wszchodnie wybrzeże USA oferuje to wszystko tym, którzy chcą wybrać się na kurs angielskiego za granicą ale właśnie na wschodnie wybrzeże USA. Pieknie? Zapraszam więc na krótki przewodnik gdzie i z kim jechać na kurs angielskiego aż tak daleko…Wschodnie wybrzeże to stany Washington, Oregon i piękna Kalifornia. Najbardziej znane miasta to Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, San Deigo.

Najbardziej znana jest oczywiście Kalifornia i to własnie tam najwięcej osób wybiera się zwykle na kurs angielskiego. Dużo osób pochodzi z zachodniej i południowej Europy, Azji i Afryki. Polaków w Kaliforni jest stosunkowo mało – odległośc jak i cena za to głównie odpowiadają. Szkoła CISL Language dodaje, że Students like California for sure and great weather and the opportunity to visit several places which are very interesting – all during one stay. American Language Institute mówi Our Student really love golden sandy beaches, warm sun, surfing, golf and all other sport activites. Szkoły zlokalizowane blisko oceanu mają dodatkowo zachęcać do spędzenia wolnego czasu na plaży lub w samym oceanie. I tak Los Angeles dysponuje ponad 33 km plaż i 300 słonecznymi dniami. Kursy angielskiego w Los Angeles ma w swojej ofercie np.Sprachcaffe.

Szkoła języka angielskiego Sprachcaffe zlokalizowana jest kilka minut od plaży. Dzielnica w Los Angeles gdzie szkoła Sprachcaffe jest zlokalizowana uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych w USA. Szkoła językowa Kings Colleges położona jest tuż przy Sunset Bulevard blisko legendarnego centrum przemysłu filmowego. Budynek szkoły został całkowicie odnowiony i oferuje dobre zaplecze do nauki jak i doskonałą lokalizację. English Language Center w Los Angeles to doskonałe miejsce, aby połączyć intensywną naukę  z wypoczynkiem. Szkoła położona jest w zachodniej części Los Angeles – blisko zarówno do Beverly Hills jak i na wspaniałe plaże Santa Monica. Szkoła zatrudnia wykwalifikowanych lektorów posiadających specjalistyczne przygotowanie do nauczania języka  obcego. Szkoła Kaplan to również ciekawa propozycja nauki w USA. Firma międzynarodowa więc godna polecenia. Prawdopodobnie ceny tej firmy są najwyższe jednak należało by to już dokładnie przeliczyć we własnym zakresie. Szkoła prowadzi różne kursy angielskiego i na różnych poziomach.

Kolejne miasta warte odwiedzenia to słynne San Francisco. Nazywane jest Nowym Jorkiem zachodniego wybrzeża USA i nie wątpliwie coś w tym jest. Liczba ludności to ponad 8 mln jest więc to już ogromna metropolia. Zdaniem szkoły ALCI Chico San Francisco to town rich in cultural diversity, with gorgeous parks and beautiful beaches. Ehether sightseeing on a cable car , enjoying fish and chips, spending active time on sports you will enjoy you staying here for sure! Firma Sprachcaffe pisze, że wyjazd do San Francisco to kulturalne doświadczenie a szkole oferujemy naukę angielskiego we wszystkich poziomach zaawansowania. Wszystkie nasze lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli – native speakerów. Sprachcaffe prowadzi kursy angielskiego w San Francisco we własnej szkole zlokalizowanej w centrum miasta. Inna szkoła LEXIS prowadzi zajęcia w szkołe St. Giles  położona w centrum również, więc dojazd do szkoły nie stanowi problemu.  Krótki spacer wystarczy, aby dostać się ze szkoły do centrum handlowego. Szkoła oferuje naukę z amerykańskimi native speakerami, w dobrze wyposażonej placówce. 

Sprachcaffe kursy angielskiego w USA

Również ciekawą ofertą jest wybór miasta Orange County w Kaliforni na kurs angielskiego. Miasto dość mało znane jednak nie słusznie i zasługuje na większe zainteresowanie. Położone jest ono blisko Los Angeles dzięki czemu mamy blisko do wszelkich atrakcji dużeo miasta. Położenie z dala i częściowo na obrzeżach wpływa również na niższe ceny jak i bezpieczeństo nauki. Prawdopodobnie jedyną firmą z Polski oferującą naukę angielskiego w Orange County w Kaliforni jest wspomniana Sprachcaffe. Z miasta blisko jest do  Santa Monica, Redondo Beach, Malibu, Hermosa Beach, Beverly Hills.

Ceny kursów angielskiego to koszt ok 6000zł za 1 miesięczny kurs a przy tak dużej odległości od Polski krótszych kursów się nie opłaca poprostu brać!

Miło było by usłyszeć Wasze opinie o kursach angielskiego w USA w Kalifornii. Jeśli byliście ze Sprachcaffe, Kaplan, Glossa, ALCI to czekamy na Wasze opinie.

This entry was posted in Angielski and tagged , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Wschodnie wybrzeże Ameryki na naukę angielskiego w USA. Jakie miasto wybrać? jaką szkołę angielskiego?

 1. Olga says:

  Polecam blog http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/
  Myślę, że najlepszy taki blog w Polsce. Dużo informacji. Nie wiem czy obiektywny czy firmowy (jak to jest teraz obecnie) ale informacji jest dużo więc warte uważam uwagi. Ja dzięki temu blogu wybrałam kurs w USA :-) lecę wkrótce na 3 tyg wieć szukam wciąż informacji i porad w tej kwestii. Znacie jeszcze jakies inne blogi?fora?
  Kto był ze Sprachcaffe w USA na kursie angielskiego proszę o info!!!

 2. Zakochani w podróżach i języku says:

  #Olga Dziękujemy za informacje o tym blogu. Częściowo pokrywa on Nasz temat ale może czytelnicy dowiedzą się czegoś nowego. Wspomniany blog jest trechę lepiej rozwinięty od Naszego jak narazie….

 3. Sprachcaffe says:

  Bardzo ciekawy artykuł!
  My jako Sprachcaffe zapraszamy do naszych szkół w USA

 4. Sprachcaffe says:

  Zapraszamy wszystkich do USA do Naszych szkół jezyka angielskiego:
  Szkoły angielskiego Sprachcaffe w USA

  Nauka za granicą to bardzo ważna inwestycja w przyszłość!

  Szkoły angielskiego Sprachcaffe w USA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *