Przewodnik po Włoszech czyli Bella Italia

Włochy to kraj w kształcie buta, kojarzony z Koloseum, pizzą, Wenecją, Sophią Loren, Watykanem i wieloma innymi rzeczami. To miejsce wielce różnorodne, gdzie można skorzystać z wielu niezwykłych i niezapomnianych atrakcji, podziwiać niepowtarzalne widoki a wszystko to można połączyć z efektywną nauką włoskiego.

 

Włochy to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów kraj świata. Prawie każdy zna najpopularniejsze cele podróży turystów, jakimi są m.in. Rzym, Watykan, Wenecja, Florencja, Mediolan, KalabriaToskania czy choćby Sycylia.

 

Włochy dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu są tak atrakcyjnym celem dla podróżujących z zagranicy. Klimat śródziemnomorski powoduje, że lata są ciepłe, a zimny stosunkowo łagodne. Otoczenie Morzem Śródziemnym stanowi niezwykle cenny walor dla turystów chcących wypoczywać na pięknych plażach przy ciepłych i przejrzystych wodach zachęcających do letnich kąpieli.

Dużym atutem tego kraju są także góry, stanowiące dużą część powierzchni całego państwa. Znajdujące się na północy Alpy tworzą nie lada atrakcję dla miłośników sportów zimowych, a postępujący w tym kierunku rozwój usług tym bardziej zachęca do wyprawy w tym kierunku.

 

Można tu spędzić wolny czas w różny sposób, choćby wypoczywając, zwiedzając czy bawiąc się. Różni organizatorzy turystyczni prześcigają się w oferowaniu dodatkowych rozrywek. Przykładowo w związku z tym, że Włochy słyną z pysznego jedzenia to szkoła Sprachcaffe w ramach kursu włoskiego w Kalabrii  zachęca do skorzystania z kursu gotowania!  Włoska szkoła Babilonia obok kursów oferuje degustacje wina czy naukę gry w golfa a Istituto Linguistico Mediterraneo wraz z kursem językowym oferuje również kurs historii sztuki włoskiej.

Włochy to także niesamowite bogactwo kultury, które przyciąga tak licznie turystów z całego świata, chcących zobaczyć najsłynniejsze zabytki i zwiedzić jak najwięcej miejsc. Znajdują się tu dzieła sztuki powstałe w starożytności, poprzez te z okresu baroku czy renesansu jak i najbardziej współczesne.  A chyba nikomu nie trzeba przedstawiać takich włoskich postaci jak np. Leonardo da Vinci czy Michał Anioł.

Pobyt w tym kraju umila pyszna włoska kuchnia, dobra rozrywka jak i piękne widoki. Włochy z pewnością nie pozostawią nikogo obojętnym, niezależnie od tego, czy będzie odpoczywał na wspaniałych plażach, bawił się w najlepszych klubach czy zwiedzał wszystkie muzea i zabytki.

This entry was posted in Przewodniki and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Przewodnik po Włoszech czyli Bella Italia

  1. HJY says:

    Włochy ale tylko w zime!! narty w Pasa tonalle to raj dla narciarzy

    • Gosia says:

      W zimie czy w lecie, jak dla mnie każda pora roku jest odpowiednia ;) chętnie wybralabym sie tam jeszcze raz. Rzym jest naprawdę urzekający i piękny, polecam każdemu :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *