Przewodnik po Nicei

Francja to niezaprzeczalnie zachwycający kraj, gdzie każde z miast posiada swój specyficzny urok, a Nicea z pewnością do nich należy. Jest ona położona w południowo-wschodniej części kraju, na Lazurowym Wybrzeżu i uznawana jest za stolicę tego miejsca. Dzięki dostępowi do Morza Śródziemnego stanowi idealne miejsce do wypoczynku i plażowania. To właśnie niezwykłe wybrzeże, krystaliczne wody i malownicze plaże przyciągają licznie turystów z za granicy.

W Nicei panuje klimat śródziemnomorski, który powoduję, że lata są wyjątkowo ciepłe i słoneczne, a zimny stosunkowo łagodne.

W Nicei warto przespacerować się dwiema popularnymi promenadami. Pierwsza z nich to główna promenada Nicei o nazwie Promenade des Anglaise, otoczona jest licznie palmami i ciągnie się wzdłuż pięknego wybrzeża na długość ponad 7 kilometrów. To wizytówka miasta i popularne miejsce wypoczynku zarówno turystów jak i lokalnych mieszkańców. Drugą znaną promenadą jest Quai des États-Unis, która prowadzi do starej i niezwykle urokliwej dzielnicy miasta Vieux Nice, w której znajduję się mnóstwo domków, restauracji czy kafejek rozmieszczonych na wąskich i malowniczych uliczkach tej dzielnicy.

Innym miejscem wartym zobaczenia jest wzgórze zamkowe La Colline du Chateau, na którym znajdują się ruiny zamku z XIII wieku i katedry z XI wieku. Na szczycie wzgórza utworzono piękny park kwiatowy i wspaniały wodospad, stanowiący niezwykle interesującą i efektowną atrakcje dla każdego z odwiedzających.

W Nicei warto również odwiedzić muzea, których znajduję się tu całkiem sporo. Warte uwagi jest Muzeum Sztuki i Historii – Musée d’Art et d’Histoire, Muzeum Archeologiczne – Musée d’Archéologie oraz Muzeum Sztuk Pięknych – Musée des Beaux-Arts.

Dodatkową atrakcją dla turystów odwiedzających Niceę na przełomie lutego i marca jest słynny karnawał Carnaval de Nice. To właśnie tutaj odbywa się ta niezwykle imponująca, barwna i robiąca duże wrażenie impreza, w której każdy może wziąć udział.

Nicea to popularny kurort wypoczynkowy słynący z niesamowitych plaż i krystalicznie czystej wody, który jest drugim, tuż po Paryżu, najczęściej odwiedzanym miejscem we Francji.  Jest to również jeden z chętniej wybieranych bo najatrakcyjniejszych miast, w których odbyć można kurs języka francuskiego.

This entry was posted in Francuski, Przewodniki, Turystyka and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *