Przewodnik po Miami

Miami to miasto położone we wschodniej części Stanów Zjednoczonych na półwyspie Floryda od strony Oceanu Atlantyckiego. Uznawane jest za najpiękniejsze i najczystsze miasto USA. Panują tu gorące i wilgotne lata oraz krótkie i łagodne zimy, co stwarza doskonałą możliwość do kąpieli wodnych i słonecznych. To właśnie atrakcyjne wybrzeże stanowi podstawę pod rozwój lokalnej turystyki. Można tu uprawiać sporty wodne, takie jak surfing czy windsurfing lub po prostu odpoczywać i opalać się na gorących piaskach plaż.

Centrum miasta stanowi Miami Beach z popularną wśród turystów dzielnicą Soutch Beach. W dzielnicy tej znajdują się charakterystyczne budynki w stylu art deco. Ocean Driver to deptak, który wieczorami tętni życiem, gdyż znajdują się liczne kluby i wszelkiego rodzaju rozrywki.

Szczególną atrakcją Miami jest również łańcuch wysepek połączony mostami, czyli Floryda Keys, na którego końcu leży miasteczko Key West. To popularne miejsce nastawione typowo na turystykę wypoczynkową. Piękne plaże, krystaliczne wody i tropikalny klimat idealnie sprawdzają się wśród turystów szukających relaksu i odpoczynku w otoczeniu wspaniałych widoków.

Ciekawym miejscem jest także Little Havana, czyli dzielnica zamieszkała przez kubańskich imigrantów. Są tu oni liczną grupą etniczną i stanowią prawie połowę społeczności miasta. To miejsce, w którym można, choć trochę poczuć klimat i atmosferę Kuby, gdyż zachowane jest tu typowe kubańskie budownictwo, kultura i język. Odbywają się tutaj także liczne festiwale, a wieczorami panuje tu bujne życie nocne pełne rozrywek.

 

Niektórzy kojarzą Miami dzięki znanym serialom, takim jak np. „Policjanci z Miami”, „CSI kryminalne zagadki Miami” czy „Dexter”. Miami jest pełne rozrywek, znajdują się tu nie tylko kluby i restauracje, ale także muzea, galerie czy parki, w których można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Każdy jednak wie, że jest to miasto pełne słońca i gorących plaż.

 

This entry was posted in Angielski, Przewodniki, Turystyka and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *