Przewodnik po Los Angeles

Los Angeles to miasto położone w zachodniej części USA od strony Oceanu Spokojnego. Położone jest w stanie Kalifornia i jest drugim, co do ilości zamieszkującej go mieszkańców miastem Stanów Zjednoczonych jak i jednym z najbardziej na świecie. Stanowi światowe centrum handlu, rozrywki, kultury, biznesu, mody sportu itd.

Mówi się o nim: Miasto Aniołów i Światowa Stolica Rozrywki. Przydomek Miasto Aniołów to po prostu tłumaczenie nazwy miasta z języka hiszpańskiego. Światowa Stolica Rozrywki, czyli miasto pełne rozrywek, zyskało taki przydomek głównie, ze względu na koncentrację przemysłu filmowego, przede wszystkim w znanej dzielnicy Hollywood. Kojarzona jest ona dzięki wielkiemu napisowi widniejącemu na wzgórzu, który stał się swoistym symbolem tego miejsca. To właśnie tam mieszczą się najbardziej popularne studia i wytwórnie filmowe oraz ma miejsce coroczna ceremonia rozdania Oscarów, czyli najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Jest tu także The Walk of Fame, czyli Aleja Gwiazd, gdzie najsłynniejsze gwiazdy odcisnęły swoje dłonie. Można tu także spotkać najbardziej popularne celebrytów, gdyż to właśnie tutaj wiele z nich posiada swoje domy.

Inną atrakcja zapewniającą czystą rozrywkę jest Disneyland. To ogromny park rozrywki otworzony w 1955 roku. Spotkać tu można wszystkie postaci z bajek Disneya i choć to może wybór bardziej dla dzieci, to jednak bogactwo atrakcji i rozrywki oferowane w parku potrafią zadowolić ludzi w każdym wieku.

To miasto pełne blichtru i luksusu, co potwierdzają takie miejsca jak Beverly Hills, gdzie znajdują się piękne posiadłości i wille znanych i bogatych, czy Rodeo Drive. To ulica uznawana za najdroższą w całych Stanach Zjednoczonych, na której znajdują się najbardziej luksusowe sklepy i butiki, gdzie na zakupy mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.

Największym kurortem miasta jest Santa Monica z dobrze rozwinięta bazą turystyczną. To miejsce nocnego życia, w którym znajdują się liczne rozrywki, promenada, malownicze plaże oraz diabelski młyn i molo. Jej szybki rozwój spowodował wyjątkową popularność i napływ zarówno wśród turystów czy lokalnych i pobliskich mieszkańców.

Przyjeżdżając do Los Angeles być może nie zobaczymy wielu zabytków o bogatej historii i znaczeniu kulturowym, jednak i tak jest miejscem wartym zobaczenia. To wyjątkowe miasto pełne luksusu, rozrywki i bogactwa.

This entry was posted in Angielski, Przewodniki, Turystyka and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *