Przewodnik po Kubie

Kuba to państwo wyspiarskie położone na Morzu Karaibskim składające się z głównej wyspy o nazwie Kuba i otaczających ją licznie mniejszych wysepek. Położone jest na południe od półwyspu Floryda w archipelagu Wielkich Antyli. Stolicą Kuby jest Hawana, zaś inne większe miasta to na przykład Santiago de Cuba czy Guantánamo.

Na Kubie panuje klimat równikowy, a więc najlepszą porą na podróż tam będzie czas naszej zimy i wiosny, czyli okres mniej więcej od listopada do kwietnia. Jest to najlepsza opcja zapewniająca słoneczny i pogodny pobyt, gdyż panuje tam również niezbyt komfortowa dla wypoczynku pora deszczowa oraz huragany, które po prostu lepiej omijać.

Kuba to ojczyzna cygar, miejsce tętniące muzyką i tańcem określane często jako „perła Karaibów”. Nie bez powodu, gdyż jest to niezwykła wyspa urzekająca zarówno kulturą i mieszkańcami jak i naturalnie piękną przyrodą i malowniczym wybrzeżem.

Obowiązkowym punktem podróży jest z pewnością Hawana, czyli stolica i największe miasto Kuby. Specyficzny klimat temu miastu nadają stare ulice i budynki oraz samochody pochodzące z minionego wieku, równie charakterystyczne dla miasta. To niezwykle urzekające miasto pełne pięknych i wartościowych zabytków architektury, z których wiele zostało wpisanych na listę UNESCO. Warto zobaczyć Castillo de la Real Fuerza, czyli popularny zamek położony we wschodniej części Hawany. Twierdza ta pochodzi z XVI wieku, a obecnie w jej środku znajduje się Muzeum Morskie, w którym można podziwiać wiele przedmiotów i atrakcji związanych z historią żeglarstwa. Godne uwagi jest również całe stare miasto La Habana Vieja o niezwykłe cennej wartości historycznej, w całości wpisane na listę UNESCO w 1982 roku. Zarówno w tej starej części miasta jak i całej Hawanie jest mnóstwo atrakcyjnych zabytków i rzeczy wartych zobaczenia.

Innym popularnym miastem wśród turystów odwiedzających Kubę jest Trynidad (nie mylić z państwem Trynidad i Tobago). To miasto położone w środkowej części kraju. Swoją sławę zawdzięcza pięknej i unikalnej architekturze oraz kolorowym i malowniczym uliczkom i budynkom, pochodzącym niekiedy jeszcze z czasów kolonialnych. Także znajdujące się tu zabytki są równie popularne i atrakcyjne, gdyż maja swoją bardzo długą historię i zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Kuba to niesamowita wyspa, która co roku odwiedzana jest przez tłumy turystów. To istny raj dla wycieczkowiczów, w którym każde z miast zachęca do odwiedzin i zwiedzania niepowtarzalnych i urokliwych zakątków. Jeśli zaś kogoś nie interesuje zwiedzanie może odpocząć na malowniczych plażach, kąpać się w morzu, tańczyć całą noc lub po prostu rozkoszować się tym miejscem o specyficznej atmosferze, jakże dalekiej od naszej.

Więcej informacji znajdziecie na:

Zapraszamy na Kubę;-)

This entry was posted in Hiszpański, Przewodniki, Turystyka and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Przewodnik po Kubie

 1. Marta says:

  Byłam na Kubie w 2011 i chyba to najpiękniejsza egoztyka jaką widziałam!!
  Bez porównania w plażami w Europie!! Kubańczycy towarzyscy aż za bardzo…miałem taką przygodę dziwną ale skończyło się ok:-)

 2. Polski Kubańczyk says:

  Dla zainteresowanych polecam również: http://www.lonelyplanet.com/cuba

 3. Martynka says:

  Mi się jednak z Kubą kojarzą tylko iimprezy do białego rana na pięknej plaży w Hawanie….oh eh ah..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *