Przewodnik po Hiszpanii

Hiszpania to kraj Półwyspu Iberyjskiego ze stolicą w Madrycie. Jej obszar jest głównie wyżynny i górzysty o zróżnicowanym klimacie, na który wpływa ma urozmaicona rzeźba terenu. Hiszpania kojarzona jest z korridą, flamenco czy gorącym klimatem i temperamentem jego mieszkańców. Z pewnością jest to miejsce o bogatej historii, które urzeka pięknem i różnorodnością krajobrazu.

Do Hiszpanii najlepiej wybrać się samolotem bądź też własnym samochodem czy autokarem, jednak trzeba liczyć się z tym, iż taka podróż będzie długa i stosunkowo męcząca. W Hiszpanii przez cały rok panuje raczej łagodna i ciepła pogoda, w niektórych regionach zimy mogą być bardziej dokuczliwe, zaś na wybrzeżu prawie zawsze dopisuje ciepły i słoneczny klimat. Najlepiej zaplanować podróż w okresie wiosny lub jesieni lub ewentualnie w lecie, jednak wtedy temperatury powietrze są najwyższe, co może być dla niektórych osób zbyt dokuczliwe. Innym argumentem przemawiającym za podróżowaniem porą wiosenną i jesienną jest fakt, iż w okresie tym nie ma aż tylu turystów i zwiedzanie jak i odpoczynek stają się wówczas przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Kraj ten oferuje wiele atrakcji dla przybywających tu licznie turystów, od malowniczych plaż, przez tętniące życiem miasta po masę różnorodnych zabytków. Jednym z najpopularniejszych miejsc w kraju jest jego stolica, czyli Madryt. To największe miasto Hiszpanii, położone w jej środkowej części nad rzeką Manzanares. Można tu zwiedzić liczne muzea, na czele z jednym z największych i najważniejszych muzeów na świecie, czyli Muzeum Prado. Znajdują się w nim dzieła wielu znanych artystów, takich jak na przykład Pablo Picasso czy Diego Velazquez. Innymi atrakcyjnymi miejscami w mieście jest np. Plac Puerta del Sol, uważany za centrum miasta. Wartych zobaczenia jest tu wiele rzeczy od pałaców królewskich, przez piękne parki po zabytkowe kościoły i katedry. Madryt to tętniące życiem miasto, pełne sztuki, historii i niezwykłej atmosfery.

To nie jedyne miasto godne uwagi, równie popularna wśród turystów jest również Barcelona, która jest ośrodkiem europejskiej kultury, rozpoznawalnym dzięki niezwykle charakterystycznej współczesnej architekturze i budynkach. Ostatnio również lepiej znana dzięki filmowi Woodiego Allena pod tytułem „Vicky Christina Barcelona”.

W Hiszpanii można zobaczyć również jedyne w swoim rodzaju widowisko, czyli korridę. To walka z bykiem, tradycyjna i niesamowicie popularna w tym kraju, zapewniająca niezapomniane przeżycia. Nie dla wszystkich jest jednak ona tak fascynująca i niezwykła, gdyż niektórym może się wydawać zbyt brutalna, co od wielu lat dają do zrozumienia obrońcy zwierząt.

W Hiszpanii nie brakuje atrakcji i rozrywek dla każdego, z pewnością nie można się tu nudzić. Zwiedzanie czy wypoczynek można sobie umilić kosztując tradycyjnej lokalnej kuchni, równie popularnej poza granicami kraju. Hiszpania to różnorodny kraj zamieszkały przez pełnych temperamentu i towarzyskich ludzi. Piękna słoneczna pogoda, mnóstwo zabytków i atrakcji oraz niezapomniane widoki przyciągają w to miejsce co roku rzesze turystów.

This entry was posted in Hiszpański, Przewodniki, Turystyka, Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *