Pomiędzy Adriatykiem a Apeninami = ABRUZJA

Zapraszam do spędzenia wakacji we Wloszech, w regionie Abruzja, a dokladniej w okolicach Scafy. Scafa nazywana jest “brama wjazdowa” do Apenin – pasma górskiego Majella. Tutaj krzyżuja sie drogi z pobliskich górskich miasteczek. Scafe dzieli 28 m do plaz Riwiery Adriatyckiej w Peskarze.

Jestem Polką z woj. wielkopolskiego (z Żabna kolo Poznania) i mieszkam tutaj od 15 lat . Mam tu wielu znajomych i udało mi sie znaleźć kwatery i domy wolno stojące w dobrych cenach. Zainspirowali mnie zagraniczni turyści, których czesto tu spotykam. Abruzja jest regionem mało znanym i reklamowanym w Polsce, ale zapewniam, ze to właśnie tutaj poznacie Państwo smak i barwe prawdziwych Wloch.

Abruzja

Abruzja jest nazywana zielonym regionem Europy lub „mostem” łączącym pld. i pln. Wlochy. Natura całą swoją wyrazistością jest protagonistą tego regionu. Odkrywanie uroków Abruzji to prawdziwa przyjemność. Niewatpliwym plusem przebywania w Abruzji jest mozliwość korzystania równoczesnie z uroków morza i gór. W ciagu tego samego dnia możecie dotrzeć do najwyższego szczytu w Apeninach (Wielki róg 2912m n.p.m.) i wykąpać sie w cieplym Adriatyku (plaże piaszczyste).

Miedzy górami a morzem czekają na przybywajacych bogate zbiory dzieł sztuki, kościoły o historycznym znaczeniu, starożytne nekropolie, muzea, pustelnie, groty. Wsród wzgórz wylaniają sie zabytkowe miasta przechowywujące liczne i autentyczne arcydzieła. Małe wioski „przyklejone” do skal dostarczaja niezapomnianych emocji. Meta pielgrzymek z Polski jest Swiete Oblicze z Manopello (10km od Scafy) i Cud Eucharystyczny z Lanciano (60km). Na miłośników gór czekaja niezliczone szlaki, które przecinają cale Appeniny. 30% terytorium Abruzji jest pod ochroną (3 parki narodowe, 1 regionalny, dziesiątki rezerwatów naturalnych pod ochrona). Na turystów czekaja 2 największe parki wodne w Italii (Vasto-70km, Tortoreto-80km).

We Włoszech życie towarzyskie rozpoczyna sie wieczorem. Lokale przy riwierze Adriatyckiej tetnią życiem. Deptaki w miasteczkach wypelniaja sie spacerowiczami i organizowane sa liczne imprezy (festy).

Tradycyjna kuchnia Abruzji jest znana i doceniana na calym świecie. Zapraszam serdecznie na stronę internetową o wakacjach w Abruzji i na portal YouTube gdzie jest prezentacja regionu Abruzji.

Poniżej znajdziecie Państwo inne ciekawe zdjęcia Abruzji;-)

Zapraszam serdecznie do Abruzji na niesamowite wakacje! Po więcej informacji zapraszam na stronę o Abruzji – kontakt do mnie tutaj


This entry was posted in Turystyka and tagged , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Pomiędzy Adriatykiem a Apeninami = ABRUZJA

 1. Martucha says:

  Włochy są piękne!!! szczerze mówią ja głównie jeźdze tam na narty jednak może i w lato się wybiorę. Zastanawiam się między Abruzją a Toskanią. Co proponujecie?
  Martuch!

 2. stokrotka says:

  piękne i niedokonca znane!

 3. Zakochani w podróżach i języku says:

  Zapraszamy również na stronę o Abruzji http://www.abruzja.info/ .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *