Nicea zaprasza na kurs francuskiego w Nicei we Francji

Nicea jest znaną i popularną miejscowością turystyczną we Francji w regionie Prowansji w Alpach Nadmorskich. Nicea położona jest nad morzem śródziemnym na słynnym lazurowym wybrzeżu. Nadmorski bulwar o długości prawie 10km jest znakiem rozpocnawczym miasta na całym świecie. Do Nicei jest bardzo dobry dojazd ze względu na jedno z największch lotnisk we Francji. Nicea posiada uroczy mikroklimat ze względu na położenie nad samym morzem ale również liczne uprawy drzew cytrusowych, oliwek, winorośli i licznych  kwiatów. Jako miejsce na naukę francuskiego Nicea jest o tyle dobra iż jako popularna destynacja turystyczna odwiedza to miasto wielu międzynarodowych turystów a także liczne znajdujące się tu uniwersytety  i instytucje naukowe sprzyjają nauce francuskiego w Nicei.

Nicea

Kursy języka francuskiego w Nicei oferuje m.in Sprachcaffe, Atas, Study Travel, EF, Lexis, Actilange i inne lokalne firmy.  Przy wyborze kursu najważniejsze są jak zawsze opinie o firmie, posiadane akredytacje danej szkoły jak i doświadczenie na rynku w organizacji tego typu wyjazdów językowych. Poniżej oferta nauki francuskiego w Nicei w przypadkowej kolejnośći.

Sprachcaffe to szkoła francuskiego położona około 10min od plaży, blisko katedry Notre Dame w starym ale odnowinym tradycyjnym francuskim budynku w styku Belle Epoque. Nauka fransuskiego jest więc w typowo francuskim otoczeniu i wnętrzu co na pewno wpływa na sam fakt nauki. Firma Sprachcaffe prowadzi naukę francuskiego w Nicei od kilkunastu lat. Akredytacje, które organizator posiada to m.in. ALTO, ISO, WYSE, Feltom. Opinie o Sprachcaffe są raczej pozytywne (jeśli im wierzyć!).  Według informacji ze strony www.sprachcaffe.com/polski szkoła posiada: przestronne i dobrze wyposażone sale lekcyjne, klimatyzacja w każdym pokoju, biblioteka, dostęp do internetu, hall z TV, odtwarzaczem DVD, stołem do bilardu. Maksymalna liczna osób w grupie to 12 osób gdzie nie powinno zdażyć się aby spotkać polaków. Szkoła Sprachcaffe w Nicei posiada 5 rodzajów kursów, wykwalifikowanych native speakarów i różne formy zakwaterowania (hotel, rodzina goszcząca, apartamenty,studio). Ceny przykładowe to za kurs standardowy 2 tygodniowy z pełnym wyżywieniem to około 880euro. Cena kursu w Nicei ze Sprachcaffe zawiera: kurs językowy, test językowy, zakwaterowanie  I wyżywienie, materiały edukacyjne, certyfikat ukończenia kursu francuskiego.

Kursy francuskiego w Nicei ze Sprachcaffe

Sprachcaffe szkoła francuskiego w Nicei

Study global posiada szkołę w budynku powstałym w 1976 roku. Szkoła położona jest blisko w  centrum miasta. Wedlug informacji ze strony www.studyglobal.net szkoła leży około 15 minut spacerem od plaży, 5 minut od dworca głównego i ponad 15 minut od Starego Miasta. Położenie całkiem dobre jak na Nicea. Budynek szkoły to kilkanaście klimatyzowanych sal lekcyjnych, centrum do nauki z komputerami i dostępem do internetu, pomieszczenie   z automatami z przekąskami.  Na terenie całego budynku szkoły panuje zakaz palenia (palących to nie ucieszy ale to już wymóg szkoły).  Kursanci mogą wziąć udział w wielu   kursach, a także ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, które pozwolą każdemu miło spędzić czas w Nicei.  Cena materiałów do nauki to 25 euro. Jeśli nie chcemy kupić ich   otrzymamy kserokopie. Szkoła oferuje różne poziomy i rodzaje kursów. Dodatkowo płatny jest transfer jęśli taki się zamówi oczywiście. Jest to koszt około 50euro. Study global nie oferuje zamieszkania z pełnym wyżywieniem niestety a ceny w Nicei są wysokie szczególnie w sezonie. Cena za 2 tyg kursu i nocleg ze śniadaniem to ponad 800Euro plus wspomniane wyżej dopłaty.

Study Global szkoła francuskiego

Szkoła Actilangue  powstała w roku 1977. Szkoła zlokalizowana jest w bardzo przyjaznej okolicy, w której znajdują się liczne kawiarnie, restauracje, sklepy i butiki, w centrum Nicei. Szkołę od plaży oraz słynnej Promenade des Anglais dzieli ponad 5 minut spaceru. Kursy językowe w Actilangue kładą szczególny nacisk na naukę mówionego francuskiego. Uczniowie kursów intensywnych mają jedną lub dwie godziny lekcyjne w małych grupach konwersacyjnych. Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską , dobrą   lokalizację niedaleko plaży, biblioteka oraz materiały audio-video,   dostęp do internetu poprzez wi-fi, automaty z napojami i kawą. Zakwaterowanie to:   rodziny goszczące, akademik, współdzielone mieszkania, apartamenty, hotel. Szoła posiada ważniejsze akredytacje. Lotnisko położone około 10km od szkoły. Do cen należy doliczyć opłatę za transfer 25 euro. Cena samego kursu to około 400euro za 2 tygodnie. Liczna uczestników to 6-12osób.

 Glossa oferuje naukę w Nicei w instutucie Institiut Linguistique Alpha lub we wspomianej firmie Sprachcaffe.  Strona internetowa to www.glossa.pl Akredytacje instututu to EQUALS, FLE.FR, IALC. Szkoła załozona  w 1992. Szczyci się międzynarodowymi uczestnikami kursów z całego świata. Instutut specjalizuje się w prowadzeniu kursów   zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Posiada on dwie siedziby, z których jedna zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta, a druga – w willowej dzielnicy oddalonej od centrum o 15 minut jazdy autobusem. Mamy więc wybór.  Zajęcia prowadzone są w małych ale międzynarodowych grupach. Na lekcjach panuje przyjacielska atmosfera, a nauczyciele są w stanie traktować każdego studenta indywidualnie. Podczas kursu wykorzystywane są liczne materiały edukacyjne zarówno tradycyjne jak i multimedialne.   Lektorzy pracujący w Alpha.b są rodowitymi Francuzami, którzy posiadają ponadto odpowiednie przygotowanie i doświadczenie w nauczaniu języka francuskiego jako obcego. Ich wiedza i entuzjazm zapewnić mają skuteczną i przyjemną naukę. Kursy prowadzone są cały prawie rok. Ceny to około 1100 euro za kurs z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Jest to chyba najdroższa oferta z powyżej wspominych. Ponad 200Euro cena wyższa niż w tradycyjnej szkole. Ale jeśli ktoś uważa, że taki instutut ma swoje zalety (a pewnie ma) to czemu nie.

 EFrównież jest firmą wartą wzięcia pod uwagę jeśli chodzi o naukę w Nicei. EF to jedna z największych firm w Europie. Kursy trwają cały rok. Cena to od ponad 1000euro za 2 tygodniowy kurs.  Strona EF to poprotu www.ef.pl. Szkoła posiada rownież wiele akredytacji.  Lekcje trwają jednak tutaj 40 min a nie jak praw

EF szkoła francuskiego

ie wszedzie 45min. Oferowane zakwaterowanie to m.in: pokój 2os. u rodziny goszczącej, rodzina goszcząca. Szkoła ofeurje: bezprzewodowe łącze Wi-Fi i internet. Test kwalifikujący i test postępu jest w szkole ciekawą nowością! Firma EF oferuje również swoim uczniom ubezpieczenie jak i transfer z lotniska.

Widać, że nauka w Nicei może być efektywna i interesująca. Jednak wybór odpowiedniej szkoły języka francuskiego w Nicei we Francji wcale łatwy nie jest! Polecam zapoznać się z opiniami i forami piszącymi o kursach w Nicei. Opinie o kursie francuskiego w Nicei nie zawsze są obiektywne jednak pomóc zawsze powinny choć trochę. Na wybór kursu w Nicei potrzebny jest czas i pieniądze. Czas po to aby wybrać ten najlepszy kurs francuskiego w Nicei a pieniądze aby taki kurs w ogóle mógł się odbyć oczywiście. Polecamy więc odwiedzić najpierw storny internetowe każdej z firm po kolei a potem już własne poszukiwania itp działania. Powodzenia i udanego pobytu w Nicei życzymy bo miasto piękne!

This entry was posted in Francuski and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Nicea zaprasza na kurs francuskiego w Nicei we Francji

 1. KKJ says:

  Polecamy Kurs językowy w Nicei w naszej szkole językowej. Mamy bogate doświadczenie i wiele pozytywnych opinii Zapraszamy do Kolumbus Kursy Językowe!

  http://www.kursy-jezykowe-za-granica.pl

 2. Sprachcaffe says:

  A my polecamy naukę w Nicei.
  Międzynarodowe grupy studentów i Nasze doświadczenie to sukces Twojego kursu francuskiego w Nicei. Połącz wypoczyn z nauką.

  Wejdź tu po więcej informacji o kursie w Nicei

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *