Kursy kulinarne podczas nauki włoskiego? Jeśli tak to gdzie i z kim?

Kursy języka włoskiego we Włoszech to głównie Rzym, Mediolan, Kalabria i Florencja. Nauka oczywiście we włoskiej atmosferze, w zabytkowych włoskich budynkach, włoski na około Nas 24godz na dobę. Tak wygląda typowy kurs włoskiego we Włoszech. Fajnie jednak może jakieś dodatkowe urozmaicenie? Jakie zajęcia dodatkowe warto wybrać wieczorem? Co ze słynną kuchnią włoską? Zapraszamy do pysznego artykułu:-)

Naszczęście można połączyć naukę  języka włoskiego z nauką gotowania w tym słonecznym państwie. Że Włochy tuż po Francji i Hiszpanii są kulinarną potęgą w Europie nikogo nie trzeba przekonyważ oczywiście. Włoska kuchnia różni się w zależności od regionu, w którym zamieszkamy i także od pory roku gdy sezonowość ma tu ogromne znaczenie. Potrawy typowo włoskie to oczywiście nie tylko pizza, pasta, spaghetti czy tiramisu ale wszelkie owoce morza, mięso, warzywa, przyprawy, sery i liczne wina. Wszystko czego potrzebujemy jest więc na miejscu. Najpopularniejsze i rekomendowane miejsca aby nauczyć się gotowania jak i oczywiście głównie języka włoskiego to Kalabria. Kalabria to nadmorski rejon z pięknymi plażami jak i klifami, który zamieszkuje ponad 2 mln mieszkańców. Wysoko rozwinięte rolnictwo jak i turystyka sprawiają, że jest to najlepsze miejsce we Włoszech zarówno na naukę włoskiego jak i kuchni lokalnej również. Liczne drzewa cytrusowe, gaje oliwne i łąki dają mieszkańcom najlepsze naturalne składniki do przyżądzania potraw a morze Środziemne – zdrowe i świeże owoce morza.

W takim otoczeniu również nauka włoskiego powinna być ogromną przyjemnością. Aby znaleźć dla Was najciekawsze oferty nauki włoskiego w połączeniu z nauką gotowania musieliśmy wspomóc się Google i to co wydaje Nam się najbardziej interesujące to propozycje firmy Sprachcaffe (organizator kursów językowych we Włoszech) gdyż tylko ona prowadzi kurs zarówno nauki języka włoskiego jak i kuchni włoskiej również. Ze storny internetowej Sprachcaffe dowiemy się, że oprócz różnych kursów języka włoskiego możliwości uczestnictwa w kursach kulinarnych są różne. Wszystko zależy na jakim poziomie jest Nasza wiedza kulinarna jak i co dokładnie Nas interesuje a tym aspekcie. Można więc wybrać kurs ogólny lub już bardziej konkretne skierowane już np. w kierunku przyrządzania owoców morza, pasty czy nawet deserów. Kursy te prowadzone są w szkole gotowania blisko morza dzięki czemu atmosfera nauki powinna być bardzo specyficzna i włoska:-)

Kilka słów również o samym kursie włoskiego ze Sprachcaffe wypadało by napisać. Oferowane kursy to part time, standardowe i indywidualne. Maksymalna ilość osób w grupie to 10. Szkoła posiada ogród gdzie w słoneczne dni prowadzone są rownież zajęcia. Kursy gotowania odbywają się 4 razy w tygodniu tak więc wciąż powinien być czas na wypoczynek na plaży!! Pełny koszt (kurs włoskiego jak i gotowania) to wg cennika z 2012 łącznie min około 750 Euro. Taka cena zawiera również Nasze certyfikaty, które będą ciekawą pamiątką z wakacji.

Ok ale co jeśli ktoś np. wolałby wyjazd i naukę do Florencji? Również nauka włoskiego w połaczeniu z kursem gotowania jest możliwa. Firma, która oferuje naukę we Florencji to Scuola Toscana . Szkoła działa od 20 lat  i posiada różne akredytacje tak jest więc to również ciekawy wybór dla Nas. O kursie kuchni włoskiej jednak się ze strony dużo nie dowiemy. Nie ma tutaj podziału i wykupuje się poprostu pakiet, które obejmuje już jednocześnie naukę włoskiego i gotowania w jednym. Kurs nazywa się kurs jezyka włoskiego, gotowania i wina. Ceny za 1 tydz zaczynają się od 370Euro a kończą nawet na kwocie 3000 Euro!! sporo ale po takim kursie można już się nauczyć zarówno gotowania jak i języka włoskiego również.

Warte uwagi na pewno są takie kursy gdyż łączymy wszystko co dane państwo (Włochy) ma Nam do zaoferowania jednocześnie. Uczymy się wszystkimi zmysłami jednocześnie – dosłownie!

This entry was posted in Włoski and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Kursy kulinarne podczas nauki włoskiego? Jeśli tak to gdzie i z kim?

  1. Marta says:

    Kuchnia włoska jest pysznaaaaaaaaaa:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *