Kursy hiszpańskiego za granicą. cz. 2 Kuba – Hawana zaprasza

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu o nauce hiszpańskiego w Ameryce Łacińskiej poniższy artykuł będzie opisywał naukę tego języka na pięknej Kubie. Wyspa jest rajem na ziemi jeśli lubimy połączenie historii, kultury, egotycznej przyrody i pięknych piaszczystycz plaż, których jest ponad 3500km!!! Kuba położona na morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli jest miejscem bardzo bardzo ciekawym i innym niż podobne popularne wyspy tropikalne. Stolicą Kuby jest Hawana, inne większe miasta to Santiago de Kuba i Santa Clara. Kuba jest największą wyspą na karaibach i 15 jeśli chodzi o najwieksze wyspy na świecie. Otoczenie wyspy to istny raj na ziemi: mniejsze wysepki, zatoczki, skały, rafy koralowe i dzikie egzotyczne plaże.

Nauka hiszpańskiego na Kubie w Hawanie może być więc spełniem Naszych mażeń o egzotycznym wypoczynku. Kurs hiszpańskiego to zwykle około 4-5 godzin dziennie tak więc reszta dnia należy już do Nas. Można skorzystać z zajęć dodatkowych jak nauka gry na perkusji, nauka tańca czy kurs gotowania oferowany przez firmę Sprachcaffe lub skożystać z efektywnych zajęć sportowych proponowanych przez Glossę lub Study Global. Możliwości jest więc mnóstwo.  Kożyści z nauki hiszpańskiego na Kubie to według firmy Sprachcaffe zanurzenie się w kulturze jak i języku hiszpańskim i pełne słońca i ciepłej wody plaże. Glossa rekamując Kubę wspomina rajskie wybrzeże, rum, najlepsze na świecie cygara i atmosfera trwającej od półwiecza rewolucji. Ludność kubańska jest bardzo otwarta, gościnna i mile witająca turystów. Turystyka jest jednem z głównych źródeł dochodów na wielu kubańczyków.

Hawana

Nauka hiszpańskiego na Kubie w Hawanie oferowana jest przez Study Global, Sprachcaffe i Glossę.

Firma languagecourse zaprasza do szkoły partnerskiej w Hawanie. Szkoła ta posiada wiele akredytacji potwierdzających poziom prowadzonych tam zajęć. Szkoła oferuje liczne kursy języka. Z informacji na stronie internetowej wynika, że cena za kurs 4 tygodniowy w Hawanie to ponad 6000 $!!! Nie wiemy czy to błąd czy nie ale jeśli na stronie są takie informacje i są błędne to dziwna sprawa. Wejdzcie poprostu na www.languagecourse.net i sprawdźcie sami – jeśli się mylimy prosimy o informacje w komentarzach!

Szkoła hiszpańskiego w Hawanie Glossa położona jest w nowej dzielnicy Miramar, gdzie zlokalizowane są liczne ambasady, międzynarodowe firmy jak i bary czy dyskotek. Naprzeciwko szkoły zlokalizowany jest park, w którym płynie znana i piękna rzeka Almendares. Dojazd do  centrum Hawany zajmuje  15 minut komunikacją publiczną. Sale lekcyjne są stylowo urządzone a równocześnie klimatyzowane i nowocześnie wyposażone.  Według informacji ze strony www.glossa.pl zajęcia z hiszpańskiego prowadzone są w małych i międzynarodowych grupach nie przekraczających 8 osób. Glossa pisze, że  od początku zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku hiszpańskim, a szczególny nacisk kładziony jest na rozwijaniu praktycznych umiejętności językowych jak i komunikacji, rozumieniu ze słuchu i wyrażania własnych sądów i opini.  Szkoła Glossa posiada akredytacje prestiżowej organizacji ALTO. Cena za 4 tygodniowy kursy hiszpańskiego w Hawanie w hotelu wraz ze śniadaniem to około 5000zł. Transfer z lotniska dodatkowo płatny jest.

Szkoła hiszpańskiego w Hawanie Sprachcaffe powstała  w 2001 r. i posiada nowe i przestronne sale lekcyjne. Szkoła Sprachcaffe zlokalizowana jest  w dwupiętrowym budynku   w dzielnicy Miramar, która uważana jest za jedną z bezpieczniejszych i lepszych dzielnic mieszkalnych w Hawanie. Do dyzpozycji uczniów są: klimatyzowane sale lekcyjne z wyposażeniem audiowizualnym, komputery z dostępem do internetu i kawiarnia.Maksymalna liczba osób w grupie to 8 osób tak więc nauka powinna przebiegać w przyjemnej atmosferze. Oprócz nauki hiszpańskiego Sprachcaffe oferuje jako zajęcia dodatkowe naukę gry na perkusji czy naukę tańca lokalnego. Cena za kurs 4 tygodniowy to min około 4000zł. Jest to cena bez wyżywnia niestety. Cena zawiera kurs językowy, test kwalifikacyjny, zakwaterowanie, materiały edukacyjne jak i certyfikat ukończenia kursu . Szkoła Sprachcaffe w Hawanie posiada liczne akredytacje.

kursy hiszpańskiego na Kubie Sprachcaffe szkoła hiszpańskiego

Hawana szkoła Sprachcaffe

Szkoła Study Global  dysponuje 6 salmi lekcyjnymi wyposażonymi w klimatyzację. Budynek szkoły posiada również salon dla studentów z małą kuchnią, kącik internetowy gdzie za internet trzeba dodatkowo dopłacić.  Szkoła dysponuje także  studiem tanecznym gdzie kursanci mogą pobierać lekcje salsy, bachata, merengue jednak są to zajęcia dodatkowo płatne już. Według informacji ze strony szkoła oferuje 7 poziomów językowych i materiały do nauki wliczone w cenie. Szoła Study Global oferuje liczne zajęcia sportowe jak nurkowanie, kursy tańca czy gotowania i inne wycieczki fakultatywne. Transfer z/na lotnisko jest płatny jak chyba w każdej ze szkół. Cena za 4 tygodnie wraz z dodatkowo wykupionym śniadaniem to około 5500zł.

Study global Hawava

 

Po więcej informacji o Kubie zapraszam na przewodnik po Kubie .

Kursy hiszpańskiego na Kubie czy nauka w Meksyku jest dość droga gdyż łącznie z ceną przelotu może to być koszt około 8000zł za 1 miesięczny kurs jednak jest to inwestycja jak i przygoda na całe Nasze życie. My osobiście zamierzamy wybrać się na Kubę turystycznie w 2012roku! Kursy hiszpańskiego bezwzgledu czy to będzie Sprachcaffe czy Glossa czy inna firma powinny być udanym zakupwem. Wasze komentarze będą oczywiście przydatne jak i napewno pomogą wybrać odpowiedni kurs hiszpańskiego w Meksyku lub Kubie.

 

This entry was posted in Hiszpański and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Kursy hiszpańskiego za granicą. cz. 2 Kuba – Hawana zaprasza

  1. stokrotka says:

    ahh marzenia ściętej głowy :)))

  2. Kuba na Kubie says:

    Inny świat ta Kuba. Ja uczyłem się sam od mieszkańców. Imprezy i inne spotkania to super okazdja na podszkolenie lokalnego slangu hiszpańskiego. Kuba rulez

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *