Kursy hiszpańskiego za granicą. cz. 1 Meksyk – Playa del Carmen zaprasza!

Myśląc o nauce hiszpańskiego za granicą wybieramy zwykle Hiszpanię. Hiszpania jest oczywiście najlepszym miejscem na naukę tego języka ale…w Europie. Jeśli lubimy podróżować, mamy czas jak i wieksze środki finansowe to dlaczego nie spróbować nauki hiszpańskiego nie w Europie ale w Ameryce Łacińskiej?! Państwa te skolonozowane zostały m.in przez Hiszpanię dzięki czemu w państwach latynoamerykańskich funkcjonują podobne struktury społeczne, gospodarcze, religijne i kulturowe a nawet polityczne co w Hiszpanii. Pod względem jednak prawdziwej egoztyki Ameryka ma nad Hiszpanią dużą przewagę!

Ameryka Łacińska to obszar ponad 21 mln km² a liczba mieszkańców to ponad 550 mln. Państwa gdzie można uczyć się hiszpańskiego to oczywiście Meksyk, Kuba, Argentyna, Chile czy Urugwaj. Najpopularniejsze są destynacje w miare dobrze znane Polakom oferujące ogromne możliwośći wypoczynku i dość dobre połączenia lotnicze z Polską. Państwa te to głównie Meksyk i Kuba, które to w tym artykule będą opisane.

Hiszpański w Ameryce Łacińskiej nazywany „Latin American Spanish” używany jest przez większą liczbę osób na świecie niż typowy hiszpański w Hiszpanii dodaje szkoła Academia Latinoamericana de Espanol w Costa Rica. Poziom jak i wybór szkoł nauczających hiszpańskiego w Meksyku i Kubie bardzo się poprawił i obecnie oferuje bardzo wysoki poziom edukacji w niczym nie różniący się od poziomu europejskiego. Plus wyjazdu do Meksyku czy na Kubę w celu nauki hiszpańskiego jest również taki, że na 100% nie spotkamy tam polaków w szkole językowej jak i również na ulicy miasta! Dyrektor szkoły Academia Bariloche w Argentynie dodaje chcemy aby uczniowie do Nas przyjeżdzali z powodu przygody językowej jaką mogą tu przeżyć jak i pełnej i profesjonalnej oferty Naszej szkoły w Argentynie. Szkoła Cemanahauc dodaje studenci zyskują również wiedzę o kulturze i histori państw latynoamerykańskich i poznają miejską ludność. Ogromną zaletą nauki hiszpańskiego np. na Kubie są zajęcia dodatkowe. Szkoła Sprachcaffe w Hawanie oferuję dodatkowe zajęcia takie jak nauka tańca, gry na perkusji czy wycieczki krajoznawcze po Kubie – wszystko to oczywiście jako część  kursu hiszpańskiego w Hawanie.  Szkoła Portela w San Jones zachęca do przyjazdu wycieczkami krajoznawczymi do pobliskich wulkanów, parków narodowych jak i innych atrakcji turystycznmych.  Portela dodaje Nasza szkoła była i będzie mała bo taka przyjacielska atmosfera wpływa na komfort nauki niewątpliwie. Dzięki temu możemy dać uczniom poczucie sie jak w domu jak i personalną opiekę również.  Liczne mniej znane szkoły hiszpańskiego nawiązują partnerstwo z uczelniami wyższymi aby prowadzić wysoki poziom zajęć. W tym artykule opisane zostanie Meksyk a Kuba będzie przedstawiona w kolejnym.

Kursy hiszpańskiego w Meksyku w playa del carmen

Piękna plaża w Playa del Carmen

Nauka hiszpańskiego w Meksyku. Meksyk ma ponad 110 milionów mieszkańców i glównym  językiem jest tu hiszpański, chociaż jest 30 rdzennych języków i 22 rozpoznawanych dialektów. Popularna turystyczna destynacja to miasto Playa del Carman położone nad damym oceanem! Meksyk jest  miejscem pochodzenia Majów i Azteków a liczne karaibskie plaże i dżungla są idealnym miejscem zarówno na kurs hiszpańskiego jak i na Nasz wypoczynek. Szkoła Sprachcaffe oferuje różne kursy hiszpańskiego w budynku, który łączy w sobie tradycyjne elementy architektury meksykańskiej, (łuki i patio)  z nowoczesnymi udogodnieniami, jak duży basen na zewnątrz (bardzo przydatny kiedy dzień w dzień są upały), restauracja, bar i szkołę hiszpańskiego z 60 miejscami noclegowymi. Szkoła hiszpańskiego Sprachcaffe w Playa del Carmen posiada 6 klimatyzowanych sal lekcyjnych, taras na dachu i bezprzewodowy dostęp do internetu. Sprachcaffe oprócz nauki hiszpańskiego zaprasza na zajęcia dodatkowe jak nauka gotowania czy tańca. Do plaży jest 5 minut pieszo.

Sprachcaffe szkoła hiszpańskiego w Meksyku w Playa del carmen

Sprachchaffe – szkoła hiszpańskiego

Szkoła Glossa w Playa del Carmen posiada akredytację ALTO i została założona w 1997 roku. Według informacji ze storny liczba studentów latem to około 60 osób gdzie liczba ta zimą spada do 30. Są to więc bardzo dobre warunki do nauki w małych grupach. Narodowości, które można spotkać w szkole to m.in: niemcy, austriajczycy, szwajcarzy, amerykanie, kanadyjczycy. Szkoła posiada bibliotkę, dostęp do internetu jak i basen. Szkoła jak i apartamenty studenckie mieszczą się w stylowej willi otoczonej palmami i kwiatami w samym centrum maista. Piękna piaszczysta plaża znajduje się niespełna kilka minut spacerem od szkoły a blisko  znajdują się kawiarenki, restauracje i bary. Popołudniami i w weekendy szkoła oferuje bogaty program zajęć dodatkowych obejmujący. Wieczory można więc spędzać na plaży lub na wybranych zajęciach dodatkowych.

Szkoła Study Global leży w  centrum miasta, blisko plaży. W pobliżu znajduje się wiele barów, restauracji i sklepów. Szkoła składa się z dwóch budynków: budynek w stylu kolonialnym z kopulastym dachem i przednim tarasem – tutaj mieści się recepcja, dwa duże mieszkania dla studentów i restauracja francuska, oraz nowo wybudowny budynek. W sumie szkoła posiada 10  sal lekcyjnych i klimatyzowanych. Posiadają one widok na ogród gdzie znajduje się bar. Szkoła oferuje oczywiście bezprzewodowy internet. Brak basenu jest w tak tropikalnym klimacie niestety dużym uciążeniem podczas nauki. Możliwe kursy ze Study global to ciekawe połączenie nauki z kursem nurkowania, gotowania i wycieczkami krajoznawczymi.

Szkola Study Global

Przykładowe ceny za kurs hiszpańskiego w Meksyku za 4 tyg to:Sprachcaffe około 4500zł, Glossa około 5000zł, Study Global to około 5000zł również. Ceny za kurs i nocleg. Książki do nauki hiszpańskiego to w Study Global opłata ok 150zł a w Sprachcaffe są one darmowe.

Są to chyba wszystkie firmy oferujące naukę hiszpańskiego w Playa del Carmen w Meksyku. W następnym artykule c.d. na ten temat i przedstawimy Kubę i ofertę nauki hiszpańskiego w Hawanie. Jeśli ktoś z Was był w Meksyku to proszę o komentarze i informacje w tym temacie. Czy wybierając kurs hiszpańskiego w Meksyku czy normalny wypoczynek Playa del Carmen jest przepięknym miejscem na efektywny wypoczynek. Oferta zajęć dodatkowych oferowana przez szkoły hiszpańskiego to m.in nauka gotowania jak i tańca (Sprachcaffe) czy nurkowanie (Study Global).

Proszę o Wasze opinie o kursie hiszpańskiego za granicą jeśli na takim byliście lub będziecie. Każda opinia jest ważna i wpływa na obiektywny sposób prezentacji szkół na tym blogu.

This entry was posted in Hiszpański and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Kursy hiszpańskiego za granicą. cz. 1 Meksyk – Playa del Carmen zaprasza!

 1. Tomasz222 says:

  Byłem:-) 3 tyg nauki i wypoczynku. Plaże cudowne, morze wspaniałe, raj na ziemi!!
  Daleko i drogo ale…uczyłem się hiszpańskiego 5 godz dziennie, polaków żadnych nie spotkałem, na plaże miałem 4 minuty:-)!!! pogoda jak z bajki. Wyjazd niesamowity.

 2. Sprachcaffe says:

  Polecamy naukę hiszpańskiego w Naszych szkołach m.in w Meksyku i na Kubie.
  Zapraszamy na:

  Słoneczne pozdrowienia!
  Sprachcaffe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *