Darmowe atrakcje w Paryżu. Nauka francuskiego może być więc troche tańsza:-)

Najbardziej romantyczne miasto na świecie bez dwóch zdań! Paryż zachwycał, zachwyca i długo jeszcze będzie oczarowywał każdego z Nas. Stolica i największa aglomeracja Francji pięknie położona nad Sekwaną zaprasza dla wszystkich chętnych kultury, sztuki i języka francuskiego oczywiście. Paryż jest wciąż najpopularniejszym miastem na świecie wybieranym na kurs francuskiego za granicą. Jako kosmopolityczne i międzynarodowe miasto nie powinno Nas to dziwić oczywiście. Znajdują się tu liczne atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 35 milionów turystów z całego świata. Jeśli więc kurs francuskiego to Paryż jest super wyborem ale… jako, że jest to stolica to ceny zarówno zakwaterowania, wyżywienia jak i samych kursów są zdecydowanie wyższe niż np w nadmorksiej Nicei.

Co więc jeśli już się zdecydowaliśmy ale nie chcemy zbankrutować? Z pomocą przychodzi nam więc lista 20 darmowych atrakcji w Paryżu przygotowana przez magazyn Loney Planet. Przedstawie oczywiście tylko te najwazniejsze (5) gdyż reszta dostepna jest na stronie Loney Planet :-)

1. Cathédrale de Notre Dame de Paris

Paryska ikona nr 1. Piękna gotycka katedra jest jedną z najwazniejszych budowli okresu gotyckiego w Europie. Wejście jest darmowe jednak przygotować należy się na dłuuugą kolejkę tak więc tylko dla cierpliwych.

2. Le Marché aux Puces de St-Ouen

Ogromny market ze starymi ubraniami, meblami i innymi potencjalnymi pamiątkami. Antyki pochodzące z Francji zadowolą każde oko ale kieszeń już nie. Ceny kosmiczne dlatego nawet nie warto myśleć o zakupach w tym miejscu. Atmosfera niesamowita.

3. Le Champ de Mars

Wjazd na wieże Eiffel to koszt prawie 100zł więc poprostu weź koszyk piknikowy wyposażony obowiązkowo w ino, ser, bagietkę i koc i ciesz się widokiem na wspaniały park z nieco niższej lecz również ciekawej perspektywy.

4. Pere Lachaise Cemetery

Jedno z bardziej mrocznych miejsc w Paryżu. Cmentarz gdzie pochowani sią m.in Jim Morisson czy Oscar Wilde jest niesamowitym przeżyciem. Uliczki między pomnikami tworzą niesamowity klimat.

5. Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris

Bardzo ciekawe muzeum dla znawców sztuki szczególnie polecane!

Turytyka powyżej a teraz pora na małą dawkę edukacji. Krótko i konkretnie o szkołach języka francuskiego w Paryżu. My byliśmy Paryżu w 2010 jednak nie na kursie lecz turystycznie. Maży Nam się jednak taki 2 tyg kurs pięknego języka francuskiego własnie w stolicy Francji…może kiedyś:-)

Szkoła zlokalizowana blisko Paris Royal niedaleko Sekwany. Szkoła zarejestrowana jest w Academy of Paris – bardzo prestiżowa organizacja. Szkoła oferuje zarówno kursy standardowe jak i te przygotowywujące do egzaminów językowych. Ceny za 2 tyg kurs łącznie z zakwaterowaniem i wyżywieniem to ponad 1300 Euro. Płacimy za prestiż  i poziom.

 Szkoła zlokalizowana  w samym centrum stolicy w tradycyjnym paryskim budynku. Zajęcia prowadzone są przez cały rok. Szkoła również posiada prestiżową akredytację w Academy of Paris jako Private Institute of Higher Education. Jest to szkoła zarezerwowana dla wymagających i bogatszych studentów. Szkoła prowadzi wszelkie możliwe kursy. Ceny to od 1500 euro za 2 tygodniowy pobyt. Fajna strona internetowa!

Szkoła Sprachcaffe położona jest z dala od centrum. Automatycznie więc koszty kursu powinny być niższe. Cena za 2 tyg kurs francuskiego ze Sprachcaffe to od 1100 Euro widać więc już różnicę. Kursy oferowane są na wielu poziomach jak również przygotowywują do egzaminów językowych D.E.L.F. Szkoła francuskiego zlokalizowana jest w ciekawym architektonicznie budynku w stylu typowym dla Paryża.  Sprachcaffe oferuje 3 rodzaje zakwaterowania, dzięki czemu można wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Strona internetowa bardzo intuicyjna więc po więcej informacji poprostu warto wejść. Najważniejsze akredytacje jakie szkoła posiada to ALTO, WYSE i ISO.

Firma będąca agentem posiada swoją szkołe francuskiego w centrum Paryża. Jest to nowoczesny budynek z wieloma udogodnieniami. Oferta kursów to zarówno kursy standardowe jak i kombinaycjne czy indywidualne.  Szkoła posiada również akredytacje. Ceny kursów zaczynają sie od około 1100 euro więc oferta podobna do Sprachcaffe cenowo.

Jako agent firma Glossa posiada ofertę kilku szkół językowych w Paryżu i są to m.in wspomniana Sprachcaffe i Languages studies international.

Paryż jak i nauka w tym pięknym mieście zapraszają. Może jakieś opinie o kursach francuskiego w Paryżu? Jakie szkoły polecacie a jakie nie? Kiedy warto jechać i czy taka nauka daje rezultaty? Podzielcie się swoimi opiniami:-)

This entry was posted in Francuski, Turystyka and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *